overlay

Evde Sağlık Hizmetleri Değerlendirildi

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli başkanlığında gerçekleşen “Evde Sağlık Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı, online video konferans yöntemiyle yapıldı. 18 Aralık 2020 tarihinde gerçekleşen toplantıda Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Yöneticileri, İlçe Hastane Başhekimleri ve Evde Sağlık Birim çalışanları hazır bulundular.
Evde Sağlık Hizmetleri çatısı altında sunulan hizmetlerin değerlendirildiği toplantıda sisteme kayıtlı hasta mevcudu, personel, ekip ve araç sayıları ile palyatif bakım merkezlerindeki yatak kapasiteleri hakkında bilgi paylaşımlarında bulunuldu. Ayrıca, İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde dağıtılan motorlu hasta yatakları hakkında hasta ve hasta yakınlarından gelen geri dönüşler ele alınarak daha fazla hastaya dokunmak adına yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi.
Toplantı sonrası konuşan İl Sağlık Müdürü Benli; “Koronavirüs salgını ile süren mücadelemizde Evde Sağlık Hizmetlerinin yeri daha farklıve özen isteyen bir durumda. Toplum olarak pandemiye odaklandığımız bu dönemde, Evde Sağlık Hizmetlerimizin de kusursuz şekilde işlemesi gerekiyor ve salgın hastalıktan evde sağlık hizmeti alan koca çınarlarımızı korumamız gerekiyor. Bunun için işimizi yaparken 2 kat özen göstermeliyiz. Evde sağlık hizmetlerinin bir ucu ev içi bakımdan palyatif bakım merkezlerine uzanmaktadır. Diger yandan evde ihtiyacı olan yatalak hastalarımıza hayırseverlerimizden temin edilen motorlu karyolaların evlere kurulması devam etmektedir. Bugünkü toplantımızda evde sağlık hizmetlerimizin işleyişi ve ihtiyaçlarını belirleyerek çözüm yollarını ortaya koyma imkanı oluştu” dedi.


  • WhatsApp Image 2020-12-18 at 16.18.53.jpeg
  • WhatsApp Image 2020-12-18 at 16.18.58 (1).jpeg