overlay

Pınarbaşı Helikopter İniş Alanı Hizmete Açıldı

Pınarbaşı ilçesi Acil vakalarda hastaların imdadına en kısa sürede ulaşarak yaşama bağlayan hava ambulansı için helikopter iniş alanına kavuştu.
Daha önce Pınarbaşı İlçesinde helikopter iniş alanı olmadığı için futbol sahasını kullanmak zorunda olan ambulans helikopter, İl Sağlık Müdürlüğü ve Pınarbaşı Belediyesi iş birlikteliğinde yapılan helikopter iniş alanını inerek alandan ilk hasta sevkini gerçekleştirdi.
Konu ile ilgili yaptığı açıklamada, hava ambulansının ulaşımı zor ilçeler için önemli bir sevk aracı olduğunu dile getiren İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli; “Öncesinde Pınarbaşı İlçemizde helikopter iniş alanı olmadığı için helikopterimiz futbol sahasına inmek zorunda kalıyordu. Güvenli bir alan olmadığı içinde iniş ve kalkış sırasında zor anlar yaşıyor, hatta hava şartları nedeniyle hastayı alamadan geri dönmek zorunda bile kalabiliyordu. Biz bu durumu Pınarbaşı Belediye Başkanımız Sayın Memduh Uzunluoğlu’na ilettik. Kendisi sağ olsun bu konuda belediyenin tüm imkanlarını seferber ederek kısa sürede ambulans helikopterimiz için güvenli iniş alanı inşa etti. Kendisine diğer tüm konularda olduğu gibi bu konuda da verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Bugünde alana inen hava ambulansımızla ilk hastamızın sevkini gerçekleştirdik. Pınarbaşı İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
  • Başlıksız-1.png
  • Başlıksız-12.jpg
  • WhatsApp Image 2020-12-07 at 15.38.30.jpeg