overlay

112 ASTE Eğitimleri Hız Kesmeden Devam Ediyor

Kayseri Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından Kadın acil tıp teknisyenlerine ve paramediklere yönelik düzenlenen Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) 20 Ekim 2020 tarihinde başladı.

4 gün süren eğitimin teorik kısmında araç mekaniği, araç bakımı ve temizliği, sürüş hazırlıkları, araç güvenlik sistemleri, sollama kuralları, trafikteki özel durumlar, ambulanslarda siren kullanımı gibi konular işlenecek. Uygulamalı bölümünde ise dokuma egzersizi, günlük bakım, paralel park, şerit değiştirme, akü takviye, panik fren, kontrollü fren, stepne değiştirme gibi işlemler gösterilecek.

Eğitim hakkında bilgi veren Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitmeni Ümit Öztürk, “Ambulans sürüş teknikleri eğitimini 1 gün teorik 3 günde pratik olarak gerçekleştirmekteyiz. Biz Kayseri 112 olarak ambulans kazalarını en aza indirmek ve ambulans sistemimize yeni sürücüler katmak için bu eğitimleri yapıyoruz. Bize bu imkanları sunan başta İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’ye ve tüm idarecilerimize teşekkür ederiz” dedi.

Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitmeni İmge Geçener ise, “Eğitimlerimiz güzel ve verimli gidiyor. Pandemi dolayısıyla eğitimlerimize ara vermiştik ve ama tekrardan başladı. Bu eğitimimizde bayan arkadaşlarımıza öncelik tanıyoruz” şeklinde konuştu.

  • BZ8A6546.JPG
  • BZ8A6520.JPG
  • BZ8A6549.JPG
  • BZ8A6531.JPG
  • BZ8A6503.JPG