overlay

Sağlık Müdürlüğü ve Hayırseverler El Elele Daha Sağlıklı Günlere

Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesine Evde Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere Öksüt Madencilik tarafından ambulans teslim edildi.

Ambulansın teslim törenine Ak Parti Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Tamer, Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, İl Sağlık Müdürü Doc. Dr. Ali Ramazan Benli, Sağlık yöneticileri, Öksüt Madencilik Genel Müdürü Alper Sezener ve Öksüt Madencilik görevlileri katıldı.

Açılış konuşmasında Evde Sağlık Hizmetlerindeki ekip sayısını 13 den 20’ e çıkardıklarına değinen İl Sağlık Müdürü Benli; "Evde Sağlık Hizmetleri bizim gönüllere dokunduğumuz noktalardan biri. Evde Sağlık Hizmetlerinde görevli arkadaşlarımız yatalak bir hastayı ziyaret ettikleri zaman onun etrafındaki problemleriyle ilgileniyorlar. Bizim Evde Sağlık Hizmetlerinde üzerinde durduğumuz konulardan biride bakıcı yükü. Evde Sağlık Ekiplerimizi 13 ekipten 20 ekibe çıkardık ve bu doğrultuda randevu sürelerini de en aza indirmeye çalışıyoruz. Bugün de hastane transferlerinde kullanılmak üzere Develi Öksüt Madencilik Develi Devlet Hastanemize bir ambulans hibe ettiler. Bu davranışlarından dolayı kendilerine kurumum şahsım ve evde sağlık gönüllüsü olarak teşekkür ediyorum. Evde Sağlık Hizmetleri konusunda üzerinde durduğumuz diğer bir nokta ise Kayseri Devlet Hastanesinde boşa çıkan 100 yoğun bakım yatağını evde sağlık hizmetlerine devrederek hastalarımıza destek olamaya çalıştık. İnşallah bu konuda daha büyük adımlar atacağız” dedi.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar da "Madenciliğimizin böyle güzel bir şeyi bize hediye etmesi bizi gururlandırdı, onurlandırdı ve sevindirdi ben huzurlarınızda tüm Öksüt madencilik çalışanlarına ve ailesine teşekkür ediyorum. Bu arada tabi bu gerçekten güzel bir uygulama burada İl Sağlık Müdürümüze gerçekten çok teşekkür ediyorum. Bizler Develi’de ki evde sağlık hizmetleri çalışanlarımızla, kendi ekiplerimizle evlere giderek eğer o evde bakımı yapıla hastanın bir ihtiyacı varsa bizde Develi Belediyesi olarak onlara yardımı oluyoruz hatta bunlardan tespit ettiğimiz bir çok aileye de yemeklerini sabah akşam gönderiyoruz" şeklinde konuştu.

Develi Kaymakamı Murat Duru ise, "Bugün Develimiz bir hizmet aracını daha kazanıyor, Bildiğiniz gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti sosyal bir Devlettir. Bu Ülkenin üzerinden bu toprakların üzerinden para kazanan şirketlerimiz ve iş adamlarımızda tabi ki katkı sağlamalı, bu anlamda Develimiz de önemli bir yatırım yapan, yeraltı kaynaklarımızı değerlendirmeye çalışan Öksüt Madencilik Sosyal sorumluluk gereğince katkı sağlamaya çalışıyorlar. Daha büyük projelerle inşallah Develimize hizmet etmeyi Allah bize nasip etsin" dedi.

Ak Parti Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Tamer "Bugün çok anlamlı bir gün. Aslında soğuk bir hava ama sıcak bir ortam.  Hayırsever şirketimiz Öksüt Madenciliğin yapmış olduğu katkıdan dolayı burada toplanmış bulunuyoruz.  Her şey den önce kendilerine teşekkür ediyorum. Bunun bir başlangıç olduğunu söylediler. İnşallah daha onlara bol kazançlar, hem de aynı zamanda Develimize daha güzel hizmetleri Allah nasip etsin diyorum. Çevreyi koruyarak burada hizmet vermeleri en büyük arzumuz. Ben inanıyorum ki aynı şekilde onlarda çevre dostu olarak madenlerini çıkaracaklardır. Ülkenin ekonomisine katkı koyacaklardır, bundan hiçbirimizin şüphesi yok Allah yollarını açık etsin diyorum" dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Kur’an Tilaveti sonrası Ak Parti Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Tamer ve protokol üyeleri hep birlikte hayırlı olsun dileklerini ilettiler. 

  • dfg.jpg
  • WhatsApp Image 2020-01-10 at 11.14.40 (2).jpeg
  • WhatsApp Image 2020-01-10 at 15.26.53.jpeg
  • WhatsApp Image 2020-01-10 at 11.14.40 (1).jpeg
  • WhatsApp Image 2020-01-10 at 11.14.40.jpeg
  • WhatsApp Image 2020-01-10 at 11.14.36.jpeg
  • WhatsApp Image 2020-01-10 at 11.14.39 (1).jpeg
  • WhatsApp Image 2020-01-10 at 11.14.39.jpeg