overlay

Kronik Solunum Hastalıklarına Karşı Küresel İşbirliği (Gard) İl Kurulu Toplantısı Yapıldı

Dünya Sağlık Örgütü’nün kronik solunum yolu hastalıklarından kaynaklanan ölümleri azaltmak amacıyla hayata geçirdiği ‘Kronik Solunum Hastalıklarına Karşı Küresel İşbirliği Projesi’nin(GARD),  Kayseri İl Kurulu Toplantısı 8 Kasım 2019 tarihinde yapıldı.

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Seyyid Burhaneddin Ek Hizmet Binası Toplantı Salonunda, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan Akın başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İl Müftülüğü, Çevre ve Şehircilik, Milli Eğitim, Tarım, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlükleri ve Toraks Derneği temsilcileri katıldı.

Kronik Solunum Hastalıklarına Karşı Küresel İşbirliğinin önemi, hedefi ve amaçları hakkında kurul üyelerinin bilgilendirilmesi ile başlayan toplantıda, kronik solunum hastalıkları içerisinde en sık görülen hastalıklar olan Astım ve KOAH için risk faktörleri, tanı ve tedavileri ile hastalıkların kontrolünü sağlaması konuları görüşüldü. Ayrıca, ‘Kronik Hava Yolu Hastalıklarını Önleme ve Kontrol Programı Eylem Planı’ aktivitelerinin İlimizde başarıyla yürütülmesinde kurumlar arası işbirliğinin önemi vurgulanarak, bir önceki kurul toplantısında alınan kararlar kurul üyeleri ile paylaşıldı. Kurum temsilcilerinin katkı ve önerilerinden sonra yeni kurul kararları alınmasının ardından toplantı sona erdi.

  • image2.jpeg
  • image3.jpeg