overlay

Kocasinan İlçe Müftülüğü Personeline Temel İlk Yardım Eğitimi

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü ve Kocasinan İlçe Müftülüğü işbirliğinde Kocasinan İlçesinde görev yapan din görevlilerine “Temel İlk Yardım eğitimi” düzenleniyor. Eylül ayına kadar devam edecek programın Kocasinan bölgesinde görev yapan 600 din görevlisini kapsaması planlanmakta.

30 Temmuz 2019 tarihinde, Kocasinan İl Müftülüğü Konferans Salonunda düzenlenen ilk grup eğitimin startı, Kocasinan İlçe Müftüsü Esat Yapıcı, İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ahmet Ceylan, Başkan Yardımcısı Deniz Güney katılımı ile verildi.

Eğitimin açılışında konuşan Kocasinan İlçe Müftüsü Esat Yapıcı, “Ben hayatımda ilk yardıma ihtiyaç duymuş, ilk yardım bilen bir kişinin müdahalesi ile hayatta kalmış bir kişiyim. Bende şuan kalp pili var. Burada bulunanların da yakınları, komşuları veya öğrencileri belki bir gün benim gibi ilk yardıma ihtiyaç duyabilir. İşte o an bu eğitimin önemini gerçekten tam anlamıyla hissedeceksiniz. Bu eğitimi daha önce Talas İlçemizde görev yaparken düzenlemiştik. Şimdi ise Kocasinan İlçemizde görev yapan sizler için tertip ettik. İnşallah faydalı olacaktır” ifadelerini kullanarak sözlerini tamamladı.

Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ahmet Ceylan; “İlk yardıma sadece başkalarının değil, bizzat kendi çocuklarımızın ve yakınlarımızın da ihtiyaç duyabileceğini unutmamız gerekir. Sizler, Kur’an Kurslarında ve Camilerde çocuklar ve yaşlılarında olduğu geniş bir kitleye eğitim veriyorsunuz. Burada öğrendiklerinizi hayatınız bir evresinde uygulamak zorunda kalabilir ve belki de bir canın kurtulmasına vesile olabilirsiniz. Katılımlarınızdan dolayı sizlere, eğitimin organizasyonlarına katkı ve destekleri nedeniyle İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’ye ve Kocasinan İlçe Müftüsü Sayın Esat Yapıcı’ya teşekkür ediyorum” dedi.

İlk yardım konusunda teorik ve uygulamalı birçok bilgiyi kapsamayan eğitimlerde, Dr. Fatma Gündoğan, Sağlık Memuru Arif Aydoğan, Sağlık Memuru Sami Ceviz, Tıbbi Sekreter Murat Koç, Hemşire Ayşe Dağlı, Sağlık Eğitimcisi Dide Demir ve Sağlık Teknikeri Ayşe Özdemir eğitmen olarak görev yapacaktır. 22 kişiden oluşan gruplara iki günde verilen eğitimlerin sonunda ise teorik ve uygulamalı sınav yapılmakta olup başarılı olan kursiyerlere, 3 yıl geçerli olan “Temel İlk Yardımcı Sertifikası'' verilecektir. 

  • WhatsApp Image 2019-07-31 at 16.08.50.jpeg
  • WhatsApp Image 2019-07-31 at 16.08.51.jpeg
  • WhatsApp Image 2019-07-31 at 16.08.49.jpeg
  • WhatsApp Image 2019-07-31 at 16.08.50 (1).jpeg