overlay

Sağlık Hizmetleri Başkanımız ‘’Bu Ders Benim Öğretmenim Olur musun?’’ İsimli Etkinlikte Öğrencilerle Buluştu

Sağlık Hizmetleri Başkanımız Uzm. Dr. Ahmet Ceylan Şehit Mehmet Muratdağı Ortaokulunda farklı meslek grubunda başarılı kişilerin davet edildiği ‘’Bu Ders Benim Öğretmenim Olur musun?’’ isimli etkinlikte öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti.

Okul Müdürü Yusuf Türker Okul Aile Birliği'nden Avni Büyük, Olcay Akış, Esengül Redifoğlu, Songül Eryılmaz ve Kadir Pekşan tarafından karşılanan Sağlık Hizmetleri Başkanımız daha sonra öğrencilerle buluştu. Ceylan'ın konuşmalarından önce okul müdürü Yusuf Türker yapmış olduğu konuşmada; ‘’Vaktinizi ayırıp geldiğiniz için, ayrıca bilişim sınıfımız ve ilkyardım dolabını oluşturmamızda yapmış olduğunuz katkılarından ötürü başta İl Sağlık müdürümüz Doç. Dr. Ali Ramazan Benli olmak üzere, şahsınıza ve tüm Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ediyoruz.‘Bu Ders Benim Öğretmenim Olur musun?’  projemizle öğrencilerimize gelecekte meslek seçme konusunda toplum tarafından değer gören, milletimize fayda sağlayan meslekleri tanıtıyor onların bakış açısını genişletmeyi planlıyoruz.’ dedi.

Okul Müdürü Türker’den sonra söz alan Ceylan, ‘’Başarılı olmak istiyorsanız çok çalışmanız gerekiyor diyerek başladığı konuşmasında, öğrenim hayatı uzun ve meşakkatli bir süreç. Bu süreçte bir yerlere ulaşmak için sabırla çalışmak gerekiyor. Aslına bakarsanız her meslekte başarılı olmanın temel kurallarından en önemlilerinden ikisi; başarısızlık korkularınızdan uzak olmak ve durup dinlenmeden gayret göstermektir.  Her zaman öğrenmeye açık olun, herkesten öğrenebileceğiniz bir şeyler vardır, yeter ki bunu canı gönülden isteyin.’’ dedi.

Hekimlik ile alakalı tüm dalların hangi işlerle meşgul olduğunu tek tek anlatarak mesleğin kurallarından bahseden Ceylan konuşmasını  ‘Hafıza kördür ve sürekli işlenmesi gerekir.  Bunun içinde sürekli okumanız gerekiyor, kitaplar geniş açıdan bakmanızı sağlar. Dinimizin ilk emrinin ‘OKU’ olduğunu aklımızdan çıkartmadan kendimizi sürekli yenilememiz lazım’ diyerek tamamladı. 

Öğrencilerin büyük bir dikkat, merak ve heyecanla dinlediği sohbet sonrasında Ceylan ve beraberindekiler hayırsever desteği ile açılan ve içerisinde 3000 kitap bulunan Şehit Mehmet Muratdağı kütüphanesini ve ardından bilişim sınıfını ziyaret ettiler.

  • DSC_4217.JPG
  • DSC_4206.JPG
  • DSC_4201.JPG
  • DSC_4182.JPG
  • DSC_4169.JPG