overlay

Turgut Reis Aile Sağlığı Merkezi Açıldı

Kocasinan Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde yapılan “Turgut Reis Aile Sağlığı Merkezi”  18 Mart 2019 tarihinde düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine, Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız, Dr. İsmail Tamer, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Kaymakamı Mustafa Kılıç, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, İl Sağlık Müdürlüğü idarecileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törenin açılış Konuşmasına Çanakkale şehitlerini anarak başlayan Benli; “Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde; halka hizmette, kurumlar arası koordinasyonun en üst düzeyde olduğu, hamdolsun, Sağlık Yatırımlarında da adeta bereket yaşadığımız bir dönemdeyiz. Develi, Bünyan ve Yahyalı İlçe Devlet Hastanelerinin inşaatları devam etmektedir. Belediyelerimiz ve hayırseverlerimizle birlikte, hizmete sunduğumuz sağlık tesislerine bu gün bir yenisini daha ekliyoruz. Kocasinan Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çolakbayraktar’ın katkılarıyla yapılan Turgutreis Aile Sağlığı Merkezimizi hizmete açmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Daha sonra söz alan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, mahallelerin ihtiyaçları doğrultusunda hizmetler ürettiklerini belirterek, “İlçemize yapılabilecek her ne varsa en iyisini yapabilmenin gayreti ve çabası içerisindeyiz. Buradaki tesis de bunlardan bir tanesidir. Bölge sakinlerimizin ihtiyaçlarından bir tanesi bu bölgeye Aile Sağlığı Merkezi kazandırılmasıydı. Tesisi yapıp, mahallemize kazandırdık. İnşallah burada yaşayan hemşerilerimizin sağlıklarına katkı sağlayacak bir tesis olacak” dedi.

Kayseri Milletvekili İsmail Tamer de, tesisin hayırlı olmasını dileyerek “Kocasinan ve diğer bölgelerimizde rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra insana ve geleceğimize hitap eden önemli tesisler yapılıyor. Bu kapsamda Turgutreis’e sağlık merkezinin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise kamu ve yerel yönetim işbirliğinin ürünü olan sağlık merkezinin Kayseri’ye hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Sayın Cumhurbaşkanımızın “Mazeret üretme hizmet üret” anlayışı ile çalışarak şehrimize yeni tesisler kazandırıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından tesisin açılışı gerçekleştirildi. Ardından Başkan Çolakbayrakdar’ın protokole sağlık merkezini detaylı bir şekilde gezdirmesiyle tören sona erdi.

Turgutreis Aile Sağlığı Merkezi, 5 Aile Hekiminin görev yapabileceği şekilde tasarlanmış olup ilk etapta 3 Aile Hekimi ile halkımıza hizmet verecek. Bu tesis ile birlikte, ilimizde Aile sağlığı Merkezi sayısı 96’ya ulaşırken, görev yapan Aile Hekimi sayımızda 443’ e çıkmıştır.

 • DSC_0063.JPG
 • DSC_0080.JPG
 • DSC_0102.JPG
 • DSC_0154.JPG
 • DSC_0073.JPG
 • DSC_0217.JPG
 • DSC_0211.JPG
 • DSC_0195.JPG
 • DSC_0180.JPG
 • DSC_0165.JPG
 • DSC_0058.JPG