overlay

Kayseri Şehir Hastanesi Türkiye'nin Dört Bir Yanından Hasta Kabul Ediyor!

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın hayalim dediği Şehir Hastaneleri'nin en büyüğü olan Kayseri Şehir Hastanesi henüz 1. Yılını doldurmadan mimarisi, konforu, teknolojisi, konularında uzman hocaları ve birçok branşta yapılan başarılı ameliyatları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Nitelikleri ile sağlıkta cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerleyen Kayseri Şehir Hastanesi, ilimiz ve bölge illerden müracaat eden hastaların yanında ülkemizin her köşesinden şifa bulmak için gelen hastalarında şifasına vesile olmaya devam ediyor.

Bunun en son örneği Giresun'dan gelen Bebek Kaygusuz. 4 gün önce Giresun’da dünyaya gelen Bebek Kaygusuz’a Aort Koarktasyonu (kalpten çıkan ve vücuda kanı götüren ana atardamarın belli bir seviyede daralması) tanısı konulmasının ardından sağlık ekiplerimizin zamanla yarışı başladı. Bakanlık tarafından bu tedavi için Kayseri Şehir Hastanesi’nin uygun nitelikte olduğunun belirlenmesi üzerine Kayseri Sağlık Müdürlüğü ile temasa geçilerek helikopter ambulansla hastanın nakli için sevk işlemi hızlı bir şekilde başlatıldı.

Kısa süre içerisinde Giresun’a ulaşan helikopter ambulansımız Bebek Kaygusuz’u ambulans içerisinde bulunan kuvöze alarak hızla Giresun’dan ayrıldı. Toplamda 3,5 saat süren nakil sonrası Bebek Kaygusuz Kayseri Şehir Hastanesi heliport alanına ulaştırıldı. Heliport alanında hazır bekleyen sağlık ekipleri tarafından teslim alınan Bebek Kaygusuz Kayseri Şehir Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım servisine kaldırılarak tedavisine başlandı.

  • c.jpg
  • a.jpeg
  • b.jpg
  • d.jpg