overlay

Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca, 81 İlin Sağlık Müdürü İle Görüştü

Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca 81 ilin sağlık müdürü ile 23 Mayıs tarihinde video konferans görüşmesi gerçekleştirdi. Telekonferans yöntemiyle yapılan toplantıya İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Ali Ramazan Benli de katıldı.

Saat 17.00’da başlayan toplantıda, Covid-19’la mücadeledeki başarıda en önemli hususun halkımızın önerilere uyması, filyasyondaki iyi takip ve hastanelerimizde uygulanan ileri tedavinin etkisi olduğu paylaşıldı. Önümüzdeki dönemde ise yayılımı engellemenin temel anahtarlarının maske, mesafe ve el hijyeni olduğuna değinen Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca, “Ülkenin her noktasında yeni hayat tarzımız: KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT, hep birlikte tedbir” vurgusunda bulundu.

Toplantıda söz alan İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya Covid-19 salgınına karşı Kayseri’de yürütülen çalışmalar, ilimizde tedavi gören hastaların durumları ve mevcut ihtiyaçlar hakkında bilgi vererek süreçteki desteğinden dolayı teşekkür etti.

Video konferans toplantısı, Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın il müdürlerinin sorularını yanıtlamasının ardından sona erdi.

  • WhatsApp Image 2020-05-22 at 23.35.17.jpeg
  • WhatsApp Image 2020-05-22 at 23.36.04.jpeg
  • 11.jpg