overlay

Benli; “Bahanesi Yok Faydası Çok” Diyerek Herkesi Yürümeye Davet Etti ​

3-9 Eylül tarihleri arasında kutlanan ve 2019 yılı teması ‘Anne ve Çocuk Sağlığı’ olarak belirlenen Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri, Kocasinan İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü” ile başladı.

3 Eylül 2019 tarihinde İnönü Parkı’nda gerçekleşen yürüyüşe İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Kılıç, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Özyalçın, Kocasinan İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serpil Poyrazoğlu ve birçok sağlık çalışanı katıldı.

Yürüyüş öncesi açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, yürüyüşün birçok faydası olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Yaşam tarzı değişikliği dediğimiz iki kulvar var. Bunlardan biri egzersiz diğeri ise diyettir. Egzersizlerde en iyi formatlardan biri hafif tempolu yürüyüştür. Vücudumuzdaki kas ve iskelet sisteminin hareketli kalmasını ve özelikle de mutluluk hormonunun salgılanmasını sağlar. Yürüyüş kalp hastalıklarından ve obeziteden korumak, diyabet için de önleyici bir tedbirdir. Hastalanmamak tedavi hizmetlerinden çok daha önemli. Hastalanmamayı sağlamak da bizim asli görevlerimizden biri. Onun için yürüyüş yaparak farkındalık oluşturmak istiyoruz.

Kayseri'nin güzel bir damak kültürü var. Pastırma, sucuk mantı ve Develi Cıvıklısı var. Hamurun etle buluşması gibi tüm yemek tadımız. Karbonhidrat yükünü harcamanın en güzel yolu da yürümektir. İş yerlerine gittiğimizde araçları uzak yerlere park ederek yürümek, asansör yerine merdivenleri kullanmalıyız. Biz slogan olarak ‘Bahanesi Yok Faydası Çok’ yürümeye devam diyoruz” ifadelerini kullandı.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Kılıç; Halk Sağlığı Haftası sebebi ile yürüyüşe katılan herkese teşekkürlerini ileterek “Yürümeye Devam” dedi.

Yürüyüşü organize eden Kocasinan İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serpil Poyrazoğlu ise “Her ne imkanda, her ne şartta olursak olalım, fiziksel aktiviteyi elden bırakmamak sağlıklı yaşamın bir parçasıdır. Sayın Müdürümüzün dediği gibi yürüyüşe ve beslenmeye önem verelim” dedi.

  • DSC_0045.JPG
  • DSC_0007.JPG
  • DSC_0016.JPG
  • DSC_0036.JPG
  • DSC_0060.JPG
  • DSC_0074.JPG
  • DSC_0067.JPG
  • DSC_0002.JPG