overlay

Sağlıkta Kalite Standartları Eğitimi

Müdürlüğümüz Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı İl Kalite Koordinatörlüğü tarafından 30 - 31 Temmuz 2019 tarihleri arasında "Sağlıkta Kalite Standartları" eğitimi verildi. Kayseri Devlet Hastanesi konferans salonunda düzenlenen eğitime, ilimizde özel olarak faaliyet gösteren diyaliz merkezleri, ağız - diş sağlığı merkezleri ve ağız - diş sağlığı hastanelerinde görevli kalite direktörleri katıldılar.

Eğitimin açılış konuşmasında sağlıkta kalitenin önemine vurgu yapan Müdürlüğümüz Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ahmet Ceylan; “Sağlık hizmetlerinin temel yapı taşından biri olan ‘Sağlıkta Kalite Standartları’, sağlık hizmeti sunan tüm sağlık kurum ve kuruluşları için hedeflenen kalite düzeyini ortaya koymak ve uygulamaya yönelik rehberlik etmek amacıyla geliştirilmiştir. Hasta-çalışan güvenliği ve memnuniyeti gibi konularda verimliliği arttırmak amacıyla oluşturulan bu sistemde, sağlık hizmetlerinde kalitenin üst seviyelere çıkarılması hedeflenmekte. Ülkemizin sağlık turizmi pastasından istediği payı alması için de sunulan sağlık hizmetlerindeki kalite standartlarının belirli bir seviyenin üzerinde olması gerekiyor. Dolayısıyla bu konu ülkemizde sağlık hizmeti sunan tesisler için gerçekten önem arz etmekte” diyerek katılımcılara başarılar diledi.

Açılış konuşmasının ardından başlayan eğitimin ilk gününde, İl Kalite Koordinatörlüğü Birim Sorumlusu Metin Atik, birim çalışanları Ayşe Saygın, Hatice Nar, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı Verimlilik Birimi Uzmanı Berrak Benli, birim çalışanı Zeliha Cihan, Kayseri Şehir Hastanesi ve Kayseri Devlet Hastanesi Kalite Yönetim Birimi çalışanları ve İlçe Devlet Hastanesi Kalite Yönetim Direktörleri hazırladıkları sunumlarını gerçekleştirdiler. 

Uygulamalı eğitimle devam eden ikinci gün programının ardından katılımcılara, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ahmet Ceylan ve Dr. Özlem Ulutabanca tarafından katılım belgeleri takdim edildi.

  • DSC_0017.JPG
  • DSC_0013.JPG
  • DSC_0028.JPG
  • DSC_0018.JPG
  • DSC_0085.JPG
  • DSC_0102.JPG
  • DSC_0088.JPG
  • DSC_0011.JPG