overlay

İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Benli’nin Aile Sağlığı Merkezi Ziyaretleri Sürüyor

İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, 27 Şubat 2019 tarihinde ilimizde hizmet veren Refika Saydam ve Medine Aile Sağlığı Merkezlerine çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Aile Sağlığı Merkezlerinde verilen hizmetleri yerinde inceleyen Benli, çalışanların istek ve önerilerini de dinledi. Karşılaştığı hastalara geçmiş olsun dileklerini iletip şifa dileyen Benli’ye, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Kılıç ve Kocasinan İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serpil Poyrazoğlu eşlik etti.

Doç. Dr. Ali Ramazan Benli,  ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, Aile Hekimliği sisteminin önemine değinerek Aile Sağlığı Merkezlerinde aile hekimleri tarafından; koruyucu, teşhis ve tedavi edici sağlık hizmeti ile birlikte gebe, bebek, çocuk takipleri, aşılama-bağışıklık hizmetleri, meme, rahim ağzı ve bağırsak kanserlerine yönelik erken tarama testleri ve takipleri, obezite takibi, hipertansiyon ve şeker hastalığı gibi kronik hastalıkların tarama takip ve tedavisi, rutin laboratuvar tahlilleri ve ayrıca her türlü sağlık sorunları için danışmanlık hizmetleri verildiğini belirtti.

Vatandaşların öncelikle aile hekimlerine başvurmaları hem hızlı ve kolay sağlık hizmeti alabilmeleri, hem de hastanelerdeki hasta yoğunluğunun azaltılması açısından önemli olduğuna değindi.