overlay

Sağlık Meslek Lisesi Evde Hasta Bakımı Beceri Transferi Programı ​

Özel Sare Eğitim Kurumları Sağlık Meslek Lisesi Yardımcı Hemşirelik Bölümü öğrencileri; yurtdışında alacakları Erasmus kapsamındaki “Evde Hasta Bakımı Beceri Transferi” programı eğitimi öncesinde İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’ yi ziyaret ettiler.

Ziyarette; Özel Sare Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Okul Müdürü Mikail Tunç, Sağlık Lisesi Bölümü Müdür Yardımcısı Zehra Yağmur,  Erasmus Proje Koordinatörü ve Sağlık Dersleri Öğretmeni Hanife Küçükoğlu, İngilizce Dersi Öğretmeni Dilek Hatipoğlu ve Özel Sare Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri katıldılar.

Doç. Dr. Benli; öğrencilere, konu hakkındaki bilgi ve tecrübelerini aktarırken sağlık hizmetlerinde ülkemizin geldiği noktanın da önemine vurgu yaptı. “Hastalardan Ambulans nakli için yakıt parası istenen günlerden; helikopterle hasta naklinin gerçekleştiği günlere gelindi” dedi. Evde hasta bakımının öneminin her geçen gün daha iyi anlaşıldığını ve sosyal hizmet anlamında Devlet eliyle yapılan hizmetlerin daha da artacağına inandığını belirterek, Belediyelerin bu konuda takdirle karşıladığımız yatırımlarının ve hizmetlerinin de artarak devam etmesi gerektiğini vurguladı. Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Benli; mutlaka Lisans eğitimlerinin de tamamlamaları ve yabancı dil öğrenmeleri hususlarında tavsiyelerde bulundu.

  • DSC_0030.JPG
  • DSC_0026.JPG
  • DSC_0020.JPG
  • DSC_0018.JPG