overlay

Benli; Her Türlü Afete Hazır Olmalıyız

Mevsim şartlarının ağır geçtiği kış aylarında ve özel afet durumlarında, gerekli yaklaşım ve müdahalenin hızlı ve etkin şekilde nasıl yapılması gerektiği, ilimiz afet sorumluları ile istişare edildi. 12 Aralık 2019 tarihinde İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, afet yönetiminde kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun önemine vurgu yapılarak afetlere yaklaşım ve müdahale konularında fikir alışverişlerinde bulunuldu.

Her türlü afete hazır olunması gerektiğini ve afetlerde oluşabilecek kayıpları en aza indirmede, afet öncesinde alınan tedbirlerin önemli bir rol oynadığına vurgu yapan İl Sağlık Müdürü Benli, “İlimiz afet yetkilileri ile de bir araya geldiğimiz toplantıda, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu geliştirmek adına ne tür adımlar atamamız gerektiğini istişare ettik. Verimli bir toplantı oldu. Katılanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Kayseri Sağlık Müdürlüğü Bölge Eğitim ve Araştırma Merkezinde yapılan toplantıya, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kayseri İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Atsız, Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Kızılkan, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Ömer Önal, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ahmet Ceylan, Başkan Yardımcısı Dr. Deniz Güney, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Figen Gürbeden ve STK Temsilcisi olarak Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinden Mehmet Eskitaş, katıldı.

  • b51ba96a-9395-423e-924d-d73379e2d90c.jpg
  • 0020b46e-c72f-4720-93f6-e32abbf08fd9.jpg

,