overlay

Mahir Eller Projesi Bilgilendirme Toplantısı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde hazırlanan ve Avrupa Birliği tarafından finansal olarak desteklenmeye hak kazanan “Mahir Eller Projesi”, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ortaklığında, 12 ilde Ticaret ve Sanayi Odalarında eş zamanlı olarak yürütülmektedir.

Bu kapsamda 18 Şubat 2019 tarihinde TOBB öncülüğünde TEPAV ortaklığında ve il bazında Kayseri Ticaret Odası işbirliğinde gerçekleştirilen Avrupa Birliği'nin finanse ettiği “Mahir Eller Projesi” tanıtıldı.

Bu proje mesleki yetkinlikleri olan kişileri belgelendirmek suretiyle istihdam edilebilmelerini arttırmayı hedeflemektedir. “Mahir Eller Projesi” ile vatandaşlarımız ve ilimizde ikamet eden geçici koruma altındaki Suriyeliler, uluslararası standartlara uyumlu mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanacaktır. Bir otelde düzenlenen tanıtım programına, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, SGK İl Müdürü Hacı Ali Hasgül, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile davetliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, “Mahir Eller Projesi kapsamında Türk vatandaşlarının ve Suriyelilerin becerilerinin belgelenmesi amaçlanmaktadır" dedi.

Açılış konuşmalarını KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy ile TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yaptığı, KTO Mahir Eller Projesi Ekip Üyesi Pelin Zenginobuz ve Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi/KTO Akademik Danışmanı Prof. Dr. Tuncay Çelik’in sunumları ile devam etmiştir. Program projeyle ilgili görüşlerinin yer aldığı video izlenmesi ve karşılıklı soru cevapla son bulmuştur.

  • ef5a97ed-28e8-4d61-819c-b1263fe481e1.jpg
  • k apak.jpg
  • e9e90ba6-00b3-4603-93c7-3457c2d01404.jpg