T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü

Toki Zeynep-Yahya Kılıçaslan Aile Sağlığı Merkezi Tanıtım Töreni Yapıldı

Güncelleme Tarihi: 29/11/2019

Melikgazi Belediyesi ve Hayırsever işbirliği ile yapımı tamamlanan TOKİ Demokrasi Mahallesi´ndeki Zeynep-Yahya Kılıçaslan Sosyal Tesis ve Aile Sağlığı Merkezi’nin tanıtım töreni 29 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Tanıtım törenine, önceki dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi İlçe Kaymakamı Erkaya Yırık, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Kılıç, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Özyalçın, Mahalle Muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Melikgazi Belediyesi olarak bu tür yatırımlara önem verdiklerini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Belediyemiz ve hayırseverimiz ile yapığımız Aile Sağlık Merkezi ve Kur’an Kursu bölge halkına hizmet verecektir. İki katlı ve toplam kapalı alanı 650 metrekaredir. Aile Sağlığı Merkezi 4 hekimli kapasiteye sahip iken Kuran Kursu bölümü ise 3 derslikten oluşuyor. Demokrasi Mahallemizin güzel insanlarına hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise, “Melikgazi Belediye Başkanlığım döneminde çalışmalarını başlatmış olduğum bu güzel tesisin tamamlanmasında emeği geçen Melikgazi Belediye Başkanımıza ve hayırseverimiz Zeynep Kılıçaslan’a çok teşekkür ediyorum, mahalle sakinlerine hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Tamer yaptığı konuşmada, "Bu tesis çok amaçlı bir sosyal tesis olarak hizmet verecektir.  Sağlık hizmetinin yanında kuran kursu olarak çocuklarımıza dinimizi öğrenmelerine imkân tanıyacaktır. Yapımında emeği geçen hayırseverlerimizden Rabbim razı olsun." dedi.

Son olarak kürsüye gelen Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’de, Melikgazi Belediyesinin ilçenin her yerinde olduğunu, çalışmaları ve yatırımları ile örnek gösterildiğini ifade ederek, “Şehrin geleceğe hazırlanması için yapılması gereken projeler Kayseri belediyelerince tek tek hayata geçiriliyor. Hayırseverlerimizle ünlü şehrimizde birçok yatırım hızla hayata geçiyor. Birçok Anadolu şehri küçülürken Kayseri, büyümeye, gelişmeye, adından her alanda söz ettirmeye devam ediyor” dedi.

Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’nin günün anısına Hayırsever Kılıçaslan’a şilt taktim etmesi ile sona eren törende, Melikgazi Belediyesi tarafından hazırlanan aşurelerde vatandaşlara ikram edildi.

  • BZ8A1257.JPG
  • BZ8A1220.JPG
  • BZ8A1246.JPG
  • BZ8A1277.JPG
  • BZ8A1337.JPG