T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü

Kayseri Sağlık Müdürlüğü Meme Kanseri Farkındalık Ayı Etkinliklerine Ara Vermeden Devam Ediyor.

Güncelleme Tarihi: 25/10/2019


Dünya Sağlık Örgütü tarafından 2004 yılından bu yana Meme kanserinde erken teşhisin önemi ve meme kanseri hakkında toplumsal farkındalığın vurgulanması amacıyla Ekim ayı meme kanseri bilinçlendirme ve farkındalık ayı olarak değerlendiriliyor.

Bu kapsamda Milliyetçi Hareket Partisi kadın kolları teşkilat mensupları İldem Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezimize (KETEM) gelerek kanser taramalarını yaptırdılar.

Teşkilat mensuplarını İldem Sağlıklı Hayat Merkezinde karşılayan ve erken teşhisin önemini vurgulayan Melikgazi İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Duygu Horoz, Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları İl Başkanı Emine Özge Sosyal’a meme kanseri taramaları noktasında göstermiş oldukları hassasiyet ve katılımlarından dolayı teşekkür ederek, sözlerini şöyle sürdürdü; “Sağlık Bakanlığımız 1-31 Ekim tarihleri arasındaki kapsayan günleri meme kanseri farkındalık ayı olarak ilan etmiştir. Bilindiği üzere meme kanseri kadınlar arasında en sık görülen kanserler arasında birinci sırada yer almaktadır. Ülkemizde de her 8 ila 10 kadından birisi meme kanserine yakalanmaktadır. Bizim için en önemli olan kanserin erken farkına varmak, erken teşhisini sağlamak ve mümkün olduğu kadar insanların sağlıklı bir hayat yaşamasını sağlamaktır. Bunun için tüm vatandaşlarımızı Sağlıklı Hayat Merkezlerimize mamografi taramasını yapmak üzere davet ediyoruz.  İsteyen herkes Sağlıklı Hayat Merkezlerimize ücretsiz olarak kanser taramalarını yaptırabilirler.  Bütün bayanlarımıza sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz. Unutmayalım ki erken teşhis hayat kurtarır” dedi. 

  • IMG_8429 kopya.jpg