T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü

Anadolu Sosyal Sorumluluk Derneği’ nden İl Sağlık Müdürü Benli’ ye Ziyaret

Güncelleme Tarihi: 03/01/2019

Anadolu Sosyal Sorumluluk Derneği (ASOS) Genel Başkanı Kadir Can Gökalp ve Yönetim Kurulu Üyeleri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’ yi makamında ziyaret etti.

Ziyarette, dernek faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Gökalp; “Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırarak kendilerine olan güvenlerini kazandırmak ve toplumda aktif bireyler haline gelmelerini sağlamak amacıyla birçok çalışma ve faaliyet yürütmekteyiz. Sağ olsunlar İl Sağlık Müdürümüz Ali Bey de bize her türlü desteği sağlamakta. Biz de bugün burada kendisine teşekkür mahiyetli bir ziyarette bulunmak istedik” dedi.

İl Sağlık Müdürü Benli’ de, kendisinin de bir engelli olduğunu ama engelinin kendisini asla yıldırmadığını belirterek “Engelli insanların yaşadıkları sıkıntılar sadece kendilerinin ve ailelerin değil tüm insanların ortak problemidir. Kurum olarak biz de, engelli vatandaşlarımıza sahip çıkıp onların ve yakınlarının hayatlarını kolaylaştırmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. 

Toplum olarak onlara kucak açıp bu engelleri aşmalarında ve hayata tutunmalarında yardımcı olmak hepimizin insanlık vazifesidir. Hepimizin bildiği gibi birçok engelli vatandaşımız da hayata sarılarak, pek çok alanda başarılarıyla kendilerini kabul ettirip örnek insanlar olmuşlardır” dedi.

  • WhatsApp Image 2019-01-02 at 22.39.38 (2).jpeg
  • WhatsApp Image 2019-01-02 at 22.39.38 (1).jpeg
  • WhatsApp Image 2019-01-02 at 22.39.38.jpeg
  • WhatsApp Image 2019-01-02 at 22.39.37.jpeg