T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü

Bölge Askom ve Bölge Yoğun Bakım Toplantısı Yapıldı ​

Güncelleme Tarihi: 28/12/2018

 

Kayseri Şehir Hastanesi konferans salonunda 28 Aralık 2018 tarihinde 3. Bölge ASKOM (Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu) ve Bölge Yoğun Bakım Toplantısı düzenlendi.

İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Ali Ramazan Benli başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu, Kayseri, Niğde, Nevşehir ve Yozgat İl Sağlık Müdürlüklerinden Başkan ve Başkan Yardımcıları, İl Ambulans Servisi Başhekimleri, Kamu-Özel ve Üniversite Hastanelerinin ASKOM Temsilcileri katıldı.

            İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Benli konuşmasında; Temel amacının, hastane ve hastane öncesi acil sağlık hizmetlerindeki organizasyonun daha verimli hale getirilmesi, hastanelerin acil kısımlarının efektif çalıştırılması ve hasta mağduriyetlerinin yaşanmaması için etkili bir iletişim ağı ile ortak çözümler üretilmesi olduğunu belirterek “Kayseri, bölgemizin sağlık üssüdür. Bunu daha da ileriye götürmek istiyoruz. Acil sağlık hizmetlerinde iyi bir noktaya geldiğimizi düşünüyorum. İlimizde kara ambulanslarımızın yanında hava ambulansı ve kar paletli ambulanslarımız da hizmetlerini optimal bir biçimde yerine getirmektedir. Bölge olarak vatandaşlarımızın acil sağlık hizmetlerinden en üst düzeyde faydalanabilmesi için üzerimize düşen görevi gayretle yapmaya devam edeceğiz.

Bugün, bölge yoğun bakım toplantımızı da gerçekleştireceğiz. Birbirimize nasıl daha fazla yardımcı olabileceğimizi de bölgemizden misafirlerimiz olan Sağlık Müdürümüz ve değerli Başkanlarımızla ve sağlık hizmeti veren paydaşlarımızla  görüşeceğiz.Toplantımıza katılan  Niğde İl Sağlık Müdürümüze, Başkan ve Başkan Yardımcılarına, Nevşehir ve Yozgat illerini temsilen gelen Başkan ve Başkan Yardımcılarına, Şehir Hastanesi Başhekimimize, Erciyes Üniversitesini temsilen gelen Başhekim Yardımcısına, tüm Devlet Hastanesi Başhekimlerimize  ve özel sağlık kuruluşu temsilcilerine katılımlarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Toplantının ilk bölümü olan ASKOM toplantısında; çevre illerden Kayseri’ye yapılan hasta sevklerinin 2017 ve 2018 yılları istatistikleri üzerinden değerlendirilmesi ve sevklerin en aza indirilmesi noktasındaki çözüm önerileri istişare edildi.

Yoğun bakımlara yapılan sevklerin değerlendirildiği ikinci bölümde ise ilimizdeki yoğun bakım üniteleri ve yatak doluluk oranları ele alındı.

Toplantının sonunda Doç. Dr. Benli; süreçte Erciyes Üniversitesi Tıp Fakülteleri Hastanelerinin desteklerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Üniversite Yönetimine, Kamu Hastaneleri ve özel sektör sağlık kuruluşlarının temsilcilerine teşekkür etti.


  • askom 10.jpg
  • askom 11.jpg
  • askom 12.jpg
  • askom 2.jpg
  • askom 3.jpg
  • askom 5.jpg
  • askom 6.jpg
  • askom 8.jpg
  • askom 9.jpg
  • askom.jpg