T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü

Kayseri İl Ambulans Servisi Başhekimliği Hizmet İçi Eğitimleri Devam Ediyor.

Güncelleme Tarihi: 28/12/2018

112 Acil Sağlik Hizmetlerinde çalısan personelin bilgi becerilerini arttırmayı, bilgilerini güncel tutmayi hedefleyen hizmetiçi  egitimler aralıksız devam ediyor.    

Sağlıkta kalite standartları gereği düzenlenen eğitimde; Müdürlüğümüz Basın ve İletişim Danışmanlığı Biriminde görevli Murat Özdeniz tarafından İletişim Becerileri (Beden Dili, Hitabet), Zaman Yönetimi, Stres Yönetimi, Motivasyon Eğitimlerini veriyor.

Doktor Figen Gürbeden; Bilgi Güvenliği, Elektrik Teknisyeni Necmi Küçük ve Elektrik Teknisyeni Mustafa Şahverdioğlu; Telsiz Haberleşme  Acil Tıp Teknisyeni Hacer Yılmaz; El Hijyeni ve Kişisel Koruyucu Ekipman Kullanımı, Paramedik Nuriye Yücel Yağmur; Tehlikeli Madde Sınıfını Gösteren Simgeler ve Atık Yönetimi, Acil Tıp Teknisyeni Seda Çaylan; Ambulans ve Ambulans Ekipmanları Dezenfektan Kullanımı, Paramedik Adem Koçak tarafından Enfeksiyonların Önlenmesi, Acil Tıp Teknisyeni Kafiye Güven de Beyaz Kod beyaz kod konusunda bilgilendirme yapıyor.

  İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, beraberinde  Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ahmet Ceylan, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcıları Dr. Deniz Güney, Dr. Rabiye Özlem Ulutabanca ve İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Figen Gürbeden ile birlikte, eğitime katılan acil sağlık hizmetleri çalısanlarının egitimlerini yerinde izlediler.

Düzenlenen Hizmetiçi eğitim  ve konuları hakkında yerinde bilgi alan Dr. Benli, kursiyerlerle bir süre sohbet etti.Sürekli eğitimin öneminden bahseden Benli; eğitim ve beceri arttırıcı uygulamalar için her zaman desteklerinin devam edeceğini belirtti.   

  • kapak foto.jpg
  • kapak2.jpg