T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü

10-14 Aralık 2018 Temel Modül Eğitimi

Güncelleme Tarihi: 10/12/2018

Müdürlüğümüz Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Biriminde Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Deniz Güney’in katılımıyla 10 Aralık 2018 tarihinde İlimizin Koordinatör olduğu 11. Bölgeye  bağlı olan; Niğde ve Nevşehir illerinin de katılımı ile 20 sağlık personeline, “TEMEL MODÜL EĞİTİMİ” başlatılmıştır.

Eğitimler, Dr. Fatma Gündoğan’ın sorumluluğunda Birim Uzmanı Ali Altun, Hemşire Ayşe Dağlı, İl Ambulans Servisi  Eğitmenleri; Prm. Zeynep Benli, Prm. İzzet Özçakır, Prm. Abdullah Denizli ve Prm. Mehmet Durdu Yedikule  ile Bölge Umke Sorumlusu Sağlık Memuru Nazif Gümüşsoy tarafından verilecektir.

Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi Eğitim salonunda gerçekleştirilecek eğitimlerde; Acil Olgu Yönetimi, Temel Yaşam Desteği, Arrest Yönetimi, Ritim Bozukluklarında EKG, Periarrest Ritim Bozuklukları ile 112’de en çok karşılaşılan vakaların birebir çalışmalarının yapıldığı ve simülasyon maketinde hasta üzerinde karşılaşılacak tüm şikayetlerin tedavisi ve tıbbi cihazların nasıl kullanılacağı ile ilgili teorik ve uygulamaya yönelik bilgiler verilmesi planlanmaktadır.

Hedefin; sağlık hizmeti sunan personelin daha donanımlı hale gelmesi olan eğitim, 14 Aralık 2018 tarihinde Teorik ve uygulama sınavından sonra katılanlara belgeleri verilerek son bulacaktır.

  • DSC_0280.JPG
  • DSC_0269.JPG
  • DSC_0288.JPG
  • DSC_0285.JPG
  • DSC_0262.JPG