T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü

Gebe Bilgilendirme Sınıfı Hizmet İçi Eğitimi ​

Güncelleme Tarihi: 05/12/2018

Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı Çocuk Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı birimi tarafından yürütülmekte olan “Gebe Bilgilendirme Sınıfı Programı” kapsamında;  3- 5 Aralık 2018 tarihleri arasında hizmet içi eğitim düzenlenmiştir.

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Mehmet Ak, Fizyoterapist Nihal Şiray, Dr. Nilgün Köroğlu, Ebe Güner Göker, Ebe Meral Yalçın ve Ebe Hatice Önder tarafından verilen eğitime;  ilçe sağlık  müdürlükleri, toplum sağlığı merkezleri, kamu hastaneleri ve özel hastanelerde çalışan 51 personel katılımıştır.

Yapılan bu eğitimlerle tüm gebelerin doğum öncesi ve doğum sonrası dönemlerine ilişkin bilgi sahibi olmalarını ve bilinçli doğum yapmalarını sağlamak,  anne baba adaylarına da normal doğum eylemi, ağrı yöntemi ile yeni roller benimsemeleri hakkında bilgi ve beceri kazandırmak amaçlanmıştır.

3 gün süren eğitimin kapanış törenine, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Kılıç,  Çocuk Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri Birim Uzmanı Dr. Arife Tülay Uludağ katılmışlardır.  Kapanış konuşmalarının ardından eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılara belgeleri, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Kılıç ve eğitimciler tarafından verilmiştir.

  • DSC_0471.JPG
  • DSC_0474.JPG
  • DSC_0533.JPG
  • DSC_0477.JPG
  • DSC_0468.JPG